Субота, 18.01.2025, 03:51
YARMARKA ua
Приветствую Вас Гість | Сайт оптимізовано для перегляду в Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera...



RSS

Подпишитесь на обновления на e-mail


Главная » Файлы » Замки України » Закарпатська область


Водоспади Карпат
Жмите здесь!!!
Водоспади Карпат:
Неймовірною красою та незбагненною потугою гірської стихії наділяють карпатські водоспади довкілля. Могутнім нестихаючим покликом лине їхній гуркіт на довгі відстані, справляючи на чужинців незабутнє враження, відлякує непрошених і заспокоює силою власної грандіозності втаємничених. Так, на тих, хто віднайшов сюди стежину, чекає неймовірне задоволення; і вже не відпустить їх вода, а то й поманить у глибочінь спіненої невідомості. Карпатські ріки утворили силою виснажливих і довгих пошукувань стихії низку прегарних водоспадів, далебі не таких високих, як у світі, зате не обділених красою. Найвидатніші з них:
Бухтівецький
Воєводин (Шипіт)
Гук (І)
Гук (ІІ)
Гук (ІІІ)
Гук ІV (Шепіт)
Гуркало
Ґаджинські
Дзембронські
Женецький
Кам'янецький (Синевир)
Кам'янецький (Ключ)
Капливець
Лужківський
Лумшорський
Манявський
Піп Іван Мармароський
Прутський
Пробій (Яремчанський)
Салатручіль
Скакало (І)
Скакало (ІІ)
Сріблясті (Шешорські)
Черницький
Шепіт (Гук ІV)
Шешорські (Сріблясті)
Шипіт (Воєводин)
Шипот
Яремчанський (Пробій)
Бухтівецький

Розташований на р. Бухтовець, неподалік присілку с. Пасічної - с. Букове Надвірнянського р-ну (по-місцевому - с. Бухтівець) Івано-Франківської області. Перший - маленький - розташований зразу за мостом через Бистрицю-Надвірнянську в с. Пасічна при усті однойменного потоку. Наступні два розташовані майже поруч - 6,5 км від устя потоку в Бистриці або 50 хв. пішки без вантажу хорошою ґрунтовою дорогою, 50 м один від одного, в мальовничому каньоні. Увага! Підхід до водоспаду слід здійснювати наступним чином: від вказівника вдсп. слід пройти 20 м впритул до урвища, далі слід знайти по праву руку круту стежку вниз. По роздоріжжю ліворуч можна вийти до верхів'я водоспаду.
Воєводин (Шипіт)

дуже галасливий через однакову назву зі своєю прародителькою - р. Шипіт, що згодом вливається зліва в Тур'ю. Зате матір сином вправі гордитися - Шипіт низвергає свої два потоки з висоти аж 24 м, що робить його та матір об'єктом уваги з боку подорожуючих. Проте держава так не вважає, в зв'язку з чим водоспад отримав титул пам'ятки природи лише місцевого значення, що, звичайно ж, аніскілечки не применшує його красу. Розташований на однойменному потоці. Висота на рівнем моря - 1100 м. Відстань під вершини пол. Рівної (Руни) 1479 м - 5,2 км, перепад 300 м. Відстань до с. Тур'я Поляна Перечинського району Закарпатської області - 14 км.
Гук (І)

утворився тоді, коли р. Брустурка зміцніла настільки, щоб подорожувати. Знаходиться практично в с. Шипіт (Шепіт) Косівського р-ну Івано-Франківської області, за 8 км від с. Прокурава. Сам Гук не полюбляє відвідувачів, особливо тих галасливих, хто претендує його переГУКати. Витікає в ущелині серед сестер скель, створює образ величності та чималої ваги серед собі подібних. Неподалік є напівзруйнована база, що складається з будиночків з нарами, де можна заночувати.
Гук (ІI)
є тезкою Гука І, проте розташований на р. Рибниці, що є правою притокою Пруту, в межах самого м. Косова Івано-Франківської області. При падінні вода опадає з кількох мальовничих уступів. Світлини відсутні.
Гук (ІII)
Наука називає так більший з двох водограїв, що розташовані коло с. Шешори.
Гуркало

Розташований на схилі хребта Парашки, в Сколівських Бескидах, при усті геоправої притоки, що витікає з-під Оброслого Верху, до р. Велика Річка, 6 км від центру с. Корчин Сколівського району або 12 км - від залізничної станції Сколе Львівської області. Від с. Крушельниця до вдсп. веде маркування у вигляді білого прямокутника з жовтою смугою посередині. Висота приблизно 5 м, довкола оточений лісом і неподалік височіє гора Кичера, в підніжжі якої відбувались бої УПА.
Ґаджинські

Розташовані водоспади на пн.сх схилі Чорногорського масиву, на притоці р. Бистрець - потоці Мреє, в кількості 6 шт. Висота приблизно 1500 м. над р.м. Відстань від с. Ільці - 20 км, від устя п. Бистрець - 14 км, з вершини Ребра - 1,5 км і 500 м втрати висоти або 1 км з пн. передвершини г. Бребенескул. Висота найбільшого - коло 20 м. Світлини відсутні.
Дзембронські

Розташовані на пн. сх. макросхилі Чорногорського масиву на потоці Мунчель, який впадає в п. Дземброню і далі в р. Чорний Черемош. Висота над рівнем моря - коло 1500 м. Кількість вдсп - коло 20. Перепад води найбільшого - коло 10 м. Відстань від устя р. Дземброня в Чорному Черемоші - 8,5 км, від с. Берестечка (Дземброня) - 5 км. Відстань з г. Смотрич - 1 км та 400 втрати висоти, зі хребтової стежки Чорногорського масиву - 2,8 км. Світлини відсутні.
Женецький

Розташований в долині геолівої притоки потоку Женця, яка впадає в Прут, між масивами хребтів Явірника та Хом'яка-Синяка. Відстань від присілку Татарова (Кремінців) Женця (устя однойменного потоку) - 5 км, від залізничної станції Татарова Надвірнянського району Івано-Франківської області - 9 км, від станції Микуличин - 10,2 км. Висота над рівнем моря - 850 м., висота перепаду води - 11 м.
Кам'янка (Ключ)

Розташований в доволі людному та відвідуваному місці. Відстань від траси - 7 км, від залізничної станції Сколе Львівської області - 10 км. Охороняється як геологічна пам’ятка природи. Об’єкт високого рекреаційного попиту в межах національного природного парку „Сколівські Бескиди”.
Кам'янка (Синевир)

Ряд водоспадів, розташованих на сх. схилі г. Кам'янка в Національному парку "Синєвир", Міжгірський р-н Закарпатської області, вздовж автодороги с. Синєвир - с. Синевирська Поляна. Висота перепаду води найбільшого - коло 6 м. Висота над рівнем моря - приблизно 600 м.
Капливець

Розташований на потоці Пишному, що є географічно правою притокою р. Прут, приблизно на висоті 650 м над р.м. та на відстані 6,5 км від залізничної станції Яремче або 3,5 км від станції Микуличин Надвірнянського району Івано-Франківської області. Світлини відсутні.
Лужківський

Знаходиться на відстані 6,5 км від с. Великий Рожа(и)н (устя однойменного потоку в р. Черемош) Косівського району Івано-Франківської області, де звивистий потічок Середній торує в ущелині свій важкий шлях. Знаходиться недалеко від дороги. Доволі високий і стрункий, чим дуже гордиться. Зате, на відміну від інших, сонце нечасто заглядає в його смарагдові бризки, ховаючись у лісових нетрях. Викликає шалену спокусу зануритись у величні потоки.
Лумшорський

каскад водоспадів, розташований на геоправій притоці р. Туриці на пн. зх. схилі полонини Рівної (відстань до тріангвисоти 1479 м - 6,2 км і 850 м перепад висоти). Висота над рівнем моря - приблизно 600 м. Відстань до с. Лумшори Перечинського району Закарпатської області - 3,5 км. Відстань до с. Тур'ї Ремети - 18 км. Світлини відсутні.


Манявський

mapa_maniava_buht.jpg (201303 bytes)

низвергає свої могутні води завдяки р. Манявці, що є притокою Бистриці Надвірнянської, неподалік від с. Манява Богородчанського р-ну. Сам водоспад розташований у вузькій ущелині на висоті 850 м над рівнем моря на східному схилі хр. Чортка. Висота 16 м. Гідрологічна пам'ятка природи. Крім основного дещо вище по течії є два менші.

Прутський

становить дивовижну самореалізацією цієї карпатської несамовитниці. Прут прориває гірські породи і низвергається вниз всією красою в лоні Говерли на висоті 1550-1600 м над рівнем моря. Перепад води - 80 м. Каскад складається з шести водограїв, висота спаду води найбільшого - 12 м. Відстань від СБ "Заросляк" - 2,3 км, перепад висоти 400 м (стежка вздовж потоку), від г. Говерла (або Туркул) з хребта - 1,5 км, 400 м перепад висоти.


Піп Іван Мармароський

Піп Іванські водоспади представлені: а) водоспадом на потоці Білому (відстань від с. Ділове Рахівського району Закарпатської області - 6,5 км, від полонини Лисичої (стежкою "Проводок") - 5,2 км, від г. ПІМ - 6,5 км; б) двома водоспадами у верхів'ї потоку Квасний (впадає в р. Біла Тиса в районі с. Богдан того ж району). Витікають з озера ПІМ (Криваве), яке розташоване в карі східного схилу однойменної гори на висоті 1600 м над р.м. Відстань траверсом від полонини Лисичої - 3 км, від с. Ділове - 14 км та 1300 м перепаду висоти.


Салатручіль

Формується потоком Салатрук, навпроти устя п. Салатручіль (місцева назва - "шостий кілометр"), який далі впадає в р. Бистрицю Надвірнянську за 6,3 км від с. Бистриця (Рафайлова) Надвірнянського району Івано-Франківської області на висоті 830 м над р.м. Висота спаду води - коло 6 м. З хребта Тавшпирка (роздоріжжя старого кордону і пд. хребетної стежки) - 3 км і 600 м перепаду висоти.


Скакало (І)

грайливо вискакує, виринаючи із свого ложа, мовляв, "я літатиму!", натомість земна тяжість переборює його і той знесилено осідає водами, утворює неймовірну красу. Його творцем служить гірський потік в долині річки Матекова (геоліва притока Латориці) на висоті 400 м над рівнем моря. Вода потоку спадає з вулканічного виступу висотою коло 7 м і наче скаче по камінню, звідки й назва. Каскад водоспаду складається з трьох ступенів, оточений величними скелями і брилами. Знаходиться в Мукачівському районі Закарпаття. Є пам'яткою природи місцевого значення. Відстань до залізничної станції с. Чинадієве - 4,6 км. Світлини відсутні.


Скакало (ІІ)

Ще одне "Скакало", згідно ГЕУ, існує на притоці Синявки, що впадає в р. Іршаву неподалік однойменного міста. Падає кількома струменями по кам'яних брилах в урочищі Нижнє Грабовище. Водоспад є пам'яткою природи національного значення. Світлини відсутні.


Сріблясті

Див. Гук (ІІІ)


Черницький

Водоспад на потоці Черник розташований на відстані 5 км від траси Надвірна - Бистриця. До самого водоспаду непогана ґрунтова дорога. Світлини відсутні.


Шепіт (Гук IV)

8 м водоспад на р. Сучава, який знаходиться на українсько-румунському кордоні, в районі устя Яловичери, в межах с. Шепіт Селятинського р-ну Чернівецької області. Пам'ятка природи місцевого значення. Висота над рівнем моря - 850 м над р.м. Відстань до Селятина - 8,5 км. Увага! Водоспад знаходиться в прикордонному районі, наряд може вимагати відповідного дозволу (можна отримати на заставах в Селятині на дорозі Усть-Путила - Шепіт, або на КПП за 1 км від устя Яловичери)


Шешорські (Сріблясті)

двійко невеличких водоспадиків, що сформувались з подачі р. Пістиньки, що є правою притокою Пруту. Більший тече нижче і спадає з висоти 4-5 м, менший - 2 м. Їх ще називають Сріблястими. Береги річки коло більшого частенько облюбовуються відпочиваючими, це не дивно, адже є на що подивитися. Розташовані в с. Шешори Косівського району Івано-Франківської області.


Шипот

не перебуває в жодних родинних зв'язках з попередниками, хоча знаходяться вони не так далеко один від одного. Утворився в результаті чималих зусиль потоку Пилипця, що бажав знятись в повітря, коло 6 км від с. Пилипець Міжгірського району Закарпаття. Розташований на висоті коло 800 м над рівнем моря, 3,5 км і 800 м висоти з г. Великий Верх або від с. Подобовець - 6,5 км. Розбризкує свої води у глибокій ущелині, знаходиться в межах хребта Боржави. Спадає вниз численними мальовничими каскадами, привертає чималу увагу з боку смертних. Як решта братів Шипотів, не дослужився ще до статусу національного, є лише пам'яткою природи місцевого значення. Проте це його, як і решту карпатських водограїв, абсолютно не турбує. Тече собі та й годі...
Яремчанський (Пробій)

є одним з найвідоміших карпатських водоспадів, протікає в доволі людному місці м. Яремча Надвірнянського району Івано - Франківської області. Відстань до залізничної станції - біля 2 км. Через всдп. перекинуто місток, який водночас слугує як відпочивальникам-пошановувачам краси, що постійно товпляться тут, так і прихильникам зануритися в стихію з висоти. Однак стрибати смертельно небезпечно - особливість завихрення потоку ("бочка") інколи ускладнює пошук авантюристів. Поруч фольклорний ринок. Водоспад має перепад висоти 12 м та, будучи могутнім за силою голосу та стихії, цілком справедливо може буде наречений українською Ніаґарою.
Якщо не працює посилання - сповістіть на і ми цей недолік виправимо

Категория: Закарпатська область | Добавил: Администратор
Просмотров: 4575 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Посмотри и это!


Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Форма входу на сайт

Ми рекомендуємо

Годинник


Посещаемость

Яндекс.Метрика
CY-PR.com


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

free counters
Copyright MyCorp ©2011 - 2025
Зробити безкоштовний сайт з uCoz