Четвер, 21.11.2024, 16:24
YARMARKA ua
Приветствую Вас Гість | Сайт оптимізовано для перегляду в Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera...



RSS

Подпишитесь на обновления на e-mail


Главная » Файлы » Карти » Карти міст України


Карта м. Луцьк та Волинської області
[ · Скачать удаленно ~133 Mb (RAR) ] Жмите здесь!!!

Карта м. Луцьк та Волинської області
Карта м. Луцьк та Волинської області

Карта м. Луцьк та Волинської області -Волинська область розташована на північному заході України і межує на заході з республікою Польща, на півночі - з республікою Білорусь, на сході - з Рівненською областю, на півдні - з Львівською областю.За природними умовами Волинь ділиться на три зони: північно-поліську, південнополіську й лісостепову.

Найбільшою є північнополіська зона, яка займає три четвертих території області. Характер­ною особливістю цієї зони є рівнинна низина, яка здебільшого покри­та лісом і болотами. Південнополіська і лісостепова зони розташо­вані на Волинсько-Подільській височині, що характерна хвилястим рельєфом і пагорбами різної висоти.В піснях Волинський край поетично називають голубооким. Дійс­но, тут є 220 великих і малих озер. Найбільші серед них – Світязь, Пулемецьке, Турське. Налічується майже 130 річок і річечок. На Півночі тече ріка Прип"ять з притоками Вижівкою, Туріею, Стоходом. Однією з них є річка Стир, яка пересікає своїм руслом обласний центр. Всі ці ріки несуть свої води в Дніпро, а далі - в басейн Чорного моря.На заході області вбирає в себе ряд приток ріка Західний Буг, яка несе свої води в басейн Балтійського моря.

Отже, через Волинь проходить водорозділ між річками басейнів двох морів. Загальна про­тяжність річок на території області становить понад три тисячі кілометрів. В озерах, річках, інших водоймах Волині водиться 35 ви­дів риб, зокрема, короп, карась, лящ, сом, окунь, вугор, лин, судак, щука, марена, товстолобик і т.д. Волинь - уся в гаях і лісах. Понад 700 тисяч гектарів тут зай­мають хвойні і змішані ліси, зелені насадження. Найбільш поширені лісові породи - сосна, ялина, дуб, береза, вільха, граб, ясен, клен та інші. Зустрічаються унікальні породи дерев: модрина євро­пейська, дуб черешковий і червоний, кедр сибірський, пірамідальна і кульоподібна туя.

Карта м. Луцьк та Волинської області

Тваринний світ представляють лосі, благородні олені, косулі, зайці, дикі кабани, вовки, лисиці і рідкісні - зубри, бобри, видри, чорні лелеки, сірі чаплі, фазани, тетеруки, глухарі та інші.Ретельно оберігає для нинішнього і прийдешніх поколінь реліктові види фауни і флори, неповторний світ поліської природи створений десять років тому Шацький національний парк, який розкинувся на площі понад 32 тисячі гектарів.Волинь - древня земля, невід’ємна частина України. Ряд істо­риків вважають, що її назва походить від міста "Велиня", про яке згадують давні літописи. Знаходилося місто Велинь більш як за 20 кілометрів на захід від нинішнього Володимира-Волинського, побли­зу гирла річки Гучви, яка впадає в Західний Буг.

Від назви міста походить і назва краю та племені, що його населяло. Згадує народ "валінана" арабський мандрівник Аль-Масуді, що жив в Х столітті. Волинянами-дулібами називали племена, які проживали у верхівцях Західного Бугу, Прип"яті.Першу писемну згадку про волинян в історичних джерелах дав­ньої України-Руси знаходимо в найдавнішому літописі - "Повісті ми­нулих літ", де вказується місце проживання тодішніх волинських племен: "...бужани сиділи по Бугу, а потім же волиняни". І далі: "Дуліби тоді жили по Бугу, де нині волиняни...".

В різні часи Волинню називали різні території. Двісті років тому була утворена Волинська губернія, яка включала нинішню Волинську, Рівненську, значну частину Житомирської, Кременецького району Тернопільської областей.Волинь багата різноманітними пам"ятками археології, зокрема, часів пізнього палеоліту, коли після відступу льодовиків з"явились на цій землі групи людей. Згідно одних джерел, Луцьк заснований дулебами в VII ст., а за іншими - Володимиром Великим близько 1000 р. В літопису вперше згадується під 1085 р., коли був вже укріпленим містом. Тут мешкали східнослов’янські племена дулібів та волинян.

К 1150 р. в Луцьку жив Ярослав Ізяславич при якому Луцьк став самостійним наділом і центром всієї східної половини Волині. Витримав шеститижневу облогу весною 1150 р. полками Юрія Долгорукого. В 1227 р. Ярослав Інгваревич, онук Ярослава Ізяславича, примушений був віддати свій наділ Данилу. В 1259 р. місто витримало осаду хана Куремси. В 1320 р. Луцьк був взятий військами Гедиміна, а в 1324 р. Луцький наділ дістався Любарту Гедиміновичу, при якому місто Луцьк отримує перевагу над Володимиром.

До кінця XIV ст. Луцьк став важливішим за Володимир і в плані торгівлі. В 1429 р. в Луцьку відбувся відомий з’їзд монархів, метою якого було прийняття мір проти турок. В 1432 році місто отримало Магдебурзьке право.

З 1440 р. Луцьком оволодів Свидригайло, а після його смерті Луцька земля не мала більше свого удільного князя. В кінці XV ст. Луцьк вважався одним з найкращих міст краю, але з половини XVI ст. благоустрій його став падати.

У 1569 р. Луцьк увійшов до складу Польщі, а 1795 р. в результаті третього поділу Польщі волинські землі разом з Луцьком увійшли до складу Російської Імперії.

З 1795 р. Луцьк стає повітовим містом волинського намісництва, а з 1796 р. - Волинської губернії. Під час війни 1812 р. в Луцку розміщувався штаб другої Руської армії під командуванням Багратіона.

В ході громадянської війни з 1917 по 1920 рр. Луцьк неодноразово переходив з рук у руки. З 1921 по 1939 рр. місто знаходилося в складі Польщі. В вересні 1939 р. згідно Договору про ненапад між Німеччиною та Радянським Союзом місто увійшло до складу УРСР. З 1941 р. по 1944 р окуповане фашистською Німеччиною.

Формат: PDF,jpg 
  ~133 Мб (RAR)

Free download
Якщо не працює посилання - сповістіть на і ми цей недолік виправимо

Категория: Карти міст України | Добавил: Администратор | Теги: карта волинської області, Скачати деталізовану карту Луцька з, скачати безплатно карту волинської , Атлас Луцька
Просмотров: 19913 | Загрузок: 633 | Рейтинг: 0.0/0
Посмотри и это!


Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Форма входу на сайт

Ми рекомендуємо

Годинник


Посещаемость

Яндекс.Метрика
CY-PR.com


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

free counters
Copyright MyCorp ©2011 - 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz