Четвер, 21.11.2024, 16:16
YARMARKA ua
Приветствую Вас Гість | Сайт оптимізовано для перегляду в Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera...



RSS

Подпишитесь на обновления на e-mail


Главная » Файлы » Полезные советы


Український велопром - огляд теми спеціалістом
Жмите здесь!!!

Для одних велосипед - це засіб для відпочинку та подорожей, для інших - головний транспорт. Але у будь-якому разі він асоціюється зі здоров'ям, спортом та чистими технологіями. Купити ровер наразі не надто складно - були б гроші. Втім цікаво, що пропонує в цій царині саме український велопром.

Якщо ти - спортсмен

Шосейні та їх суто спортивний варіант - трекові велосипеди відрізняються від міських братів тим, що призначені для швидкої їзди по якісному асфальту. Під час їхньої розробки наголос роблять, зокрема на легкій, із невеликою базою рамі, кермі з перепадом ("рогате кермо") та вузьких колесах - клінчерах (спеціальна камера з покришкою розмірами до 700 x 28 мм). Для виготовлення рам шосейних велосипедів використовують легкі сплави. Важить такий ровер не більше як 10 кг, він може набирати швидкість до 80 - 90 км/год.

Їздити цим велосипедом новачкам важко, зате старше покоління професійних велогонщиків їх дуже цінує - за швидкість та надійність.

Ціна професійного шосейного ровера з якісним обладнанням іноді сягає 10-20 тисяч доларів. Більшість веломанів користується дешевшими зразками, що коштують від 300 доларів до 4 тисяч зелених. Веломайстри довіряють переважно таким "шосейним" брендам, як Bianchi, Colnago, Look, Cannondale.

Що пропонують наші виробники

Серед українських гоночних або спортивно-шосейних велосипедів донедавна фаворитом була модель 155-411 "Старт-шосе", яку виробляли на Харківському велосипедному заводі. Придбати її можна і зараз - продажем продукції ХВЗ займається ЧПТФ "ЮСІ".

Серед пропозицій "Спорт-шосе" (28'') у комплектації Shimano - швидкісні "Едельвейс" (26'') із закритою рамою та Teenager (24'') із гальмівною втулкою і напіввідкритою рамою. Ціна - від 300 до 1000 гривень залежно від якості обладнання.

Відмінність від закордонних зразків того ж "Спорт-шосе" - насамперед рама, виготовлена з високоміцних труб із легованої сталі (труби не мають шва). Така рама може витримати миттєве навантаження 800 кг. Велосипед має 10 передач та важить 10,5 кг. Важливим є наявність широкого діапазону ростових розмірів рам гоночних велосипедів від 520 до 600 мм відповідно для велосипедистів від 1,65 м до 1,80 м і вище. А от головний недолік - ровер зовсім не пристосований до важких маршрутів і брудних доріг, крім того, відчуває найменший поворот керма.

Крім ХВЗ, українські шосейники випускає ще одна харківська фірма - АОЗТ "Водан", яка також комплектує свою продукцію іноземним обладнанням.

До серії шосейників спеціалісти зараховують і такі два підтипи, як велосипеди для тріатлону та для CycloCross. Але якщо український велопром і виробляє такі велосипеди, то одиницями, а не цілими партіями.

У гори на роверах

Історія виникнення гірських велосипедів сягає 70-років та американського континенту. Спочатку випускали невеликими партіями спеціалізовані, гірські ровери - з широкими колесами та посиленою рамою. Але цей вид велосипеда швидко став універсальним, він надається і до важких маршрутів та брудних доріг, і до шосейних трас. Особливістю такого велосипеду є посилена рама з меншою, ніж у шосейного, геометрією, та посилена каретка, яку підняли для їзди бездоріжжям. Серед недоліків - досить велика вага - 13-18 кг та низька швидкість на рівній дорозі через широкі шини.

Існує чотири основні типи гірських велосипедів: даунхіл (Downhill), тріал (Trial), кроскантри (CrossCountry) та фрірайдер (FreeRider).

Даунхіл (з англійської - вниз із гори) призначений для швидкісного спуску згори, тому має низку особливостей. Зокрема потовщену раму, міцне широке кермо, передню і задню підвіски з амортизаційними вилками, дискові гальма, широку, з рифленим протектором ґуму. Цей вид ровера можна вважати "класикою", як і кроскантри та фрірайдер.

CrossCountry - це крос по бездоріжжю. Така ж жорстка міцна рама, але вже з меншою вагою, тому й дорожча - її виробляють із карбону або алюмінію. Можуть бути задня та передні амортизаційні вилки.

FreeRider - різноманітні модифікації того ж CrossCountry, але важчі й міцніші. Для перегонів, як правило, їх не використовують.

Тріальні ровери переважно мають раму з маленькою геометрією, занижену до заду, невелику вагу, іноді амортизовану передню вилку, дискові або гідравлічні гальма. Передачі тут не відіграють важливої ролі, тому випускають ровери з пониженими передачами, або тріаліст сам "викидає" все зайве.

"Підвидом" "Тріалу" є ровери BMX, які вирізняються маленькими, але широко профільними колесами - найкраще надаються для джампінгу - стрибків на бордюри, перила.

Зі всього українського велопрому нішу гірських роверів заповнюють тільки два виробники - польсько-волинське СП "Аркус-Ромет (Україна)" та київська компанія "Ардіс". Їхня продукція - переважно велосипеди для CrossCountry та FreeRider. "Аркус-Ромен" пропонує чотири колекції.

Arkus VIP розрахована на заможних. Адже велосипед коштує в межах 1000-1400 грн, має якісні комплектувальні Shimano. Флагман модельного ряду - VIP 6001 Т, який можна зарахувати до велосипедів кроскантрі. Він має алюмінієву амортизовану раму, амортизовану вилку RST Capa, колеса з алюмінієвим конусним ободом, алюмінієві втулки. Ціна на модельний ряд Arkus - 1000-1400 грн.

Із позашляховиків - модельний ряд колекції Forester, який представлений Silver Bike Revoshift та TREND TARGET Revoshift. Велосипеди обох моделей мають сталеві рами, колеса з алюмінієвими ободами, амортизаційні передні вилки 26" CH-327E ZOOM. Можливий варіант із 21 передачею та перекидачами швидкостей Shimano ST-EF50, або ж 18 передач і перекидачі швидкостей Shimano SL-TX30, Shimano Revoshift SL-RS43. Ціна - від 650 до 920 гривень.

Найдешевша продукція "Аркус-Ромет" - модельний ряд Romet. Дешеве обладнання, сталева рама, гальма-лещата, в деяких моделях амортизаційна рама і передня вилка 26" CH-327E ZOOM, переважно 18 передач, перемикачі швидкостей Shimano SL-TX30, перекидачі передач перед/зад Falcon/Shimano. Коштують такі велосипеди від 463 до 746 грн.

Гірські ровери компанії "Ардіс", а саме підклас МТВ, представлений такими моделями, як Trial, Silver Bike 400 та 500 моделі, Target 400 та 500 Rocks, моделі Santana та Fort. Майже всі схожі між собою - різняться лише розмірами рам та матеріалом, із якого вони виготовлені - сталі чи алюмінію. Кияни співпрацюють із Shimano, Cheng shin tire, Falkon, Ta ya Chain, Hero cykles.

Щодо тріалу, то тут можна виділити, мабуть, лише Trial ekonom (BMX) (сталева рама 26, вилка телескопічна 26, гальма V-brake, ободи глибокопрофільні). Ціна - від 315 до 1000 гривень, залежно від комплектації.

Міські та дорожні велосипеди (citybike)

Головне для цих роверів - комфорт пересування та просте обслуговування. Тому тут немає спортивних швидкісних 18-ї та 21-ї передач, а використовуються здебільшого багатошвидкісні планетарні втулки або швидкісні втулки з педальним гальмом, також застосовуються конструкції з напів- та повністю автоматичним перемиканням передач. Такі машини можуть мати складні рами та кермо, їх легко транспортувати автом чи потягом.

Дитячі ровери

Особливість - маленький розмір. Під час розробки такого велосипеда передусім звертають увагу на комфортність та зручність керування, а ще безпеку. Зокрема тут є додаткові маленькі колеса, які встановлюють обабіч заднього колеса. Так ровер стає стійкішим.

Гібрид (hybrid)

Такий велосипед поєднує в собі якості гірського та шосейного ровера. На відміну від MTB, у гібридів вужчі колеса (їх діаметр 700 мм, а ширина шин - 38-40 мм), що дозволяє їхати з більшою швидкістю, жорстка або амортизаційна вилка, хромомолібденова, карбонова або алюмінієва рама.

Універсальний туристичний ровер (touring)

Зручний для використання на шосе, в горах та у місті. Зовні він майже не відрізняється від шосейного велосипеда, але може витримувати більші навантаження. Часто такі ровери продають разом із багажниками (передніми та задніми). На відміну від шосейника, в touring міцніша рама більшої геометрії з алюмінію або хромомолібдену, ширші та більшого діаметру колеса.

Тандем

Окремим видом ровера, але на базі вже згаданих видів, є тандем-велосипеди (tandem). Такою машиною можуть їхати одночасно двоє людей. Бувають трьох видів: тандем для шосе (іноземні аналоги Trek T200, Cannondale RT1000), гірський тандем (Cannondale MT3000/MT1000) та тандем-гібрид. (Trek T100).

Українські веловиробники цей сегмент охоплюють повністю. Уже згадана "Аркус-Ромет" виготовляє шість моделей міських роверів: WIGRY (сталева складна рама 15, болотники, багажник, високе кермо, жорстка сталева вилка, задня втулка-торпедо з гальмом), ORION (сталева рама 21, болотник, багажник, втулка-торпедо з гальмом), JUBILAT Lux (сталева складна рама 17, гальмо - задня втулка-торпедо), модифікації з жіночою та чоловічою рамами Delta 1100 та Delta Clasic Stef (алюмінієва або сталева рама 19, гальма V-brake алюмінієві, обладнання 21 передача, перемикач швидкостей Shimano Stef 29 та перемикач передач Shimano Acera), TURING (сталева рама 21'', гальма - задня втулка-торпедо, болотник, багажник). Ціна - 380-700 грн.

Дитячі велосипеди представлені модифікаціями моделей TREND (сталева рама, жорстка сталева вилка, колеса 24'' алюмінієві, передні та задні гальма V-brake, 18 передач, перекидачі Shimano SL-TX30), WIGRY Kiddy (сталева універсальна рама City, гальма - втулка задня, торпедо з гальмом), ROMET Young та ROMET Beauty (сталева універсальна рама CК або City, гальма V-brake алюмінієві, 18 передач, перекидачі Falcon ML-Z26). Ціна коливається в межах 386 - 634 грн.

Кияни ARDIS пропонують дорожники моделей "28 М дорожній", "28 Д дорожній", "28 Д СВ", "28 RETRO", "TOURING" (сталева рама, втулка задня гальмівна або 5-швидкісна). Також є складні ровери - FOLD 20 та FOLD 24 (рама сталева складна, гальма - втулка задня гальмівна Caliper), і дитячі моделі велосипедів. Дорожники коштують у середньому до 400 гривень, дитячі - 50-160 гривень.

Ще один національний виробник велопродукції - АОЗТ "Водан". Під його торговельною маркою випускають дорожні посилені велосипеди ВИГ-28, швидкісні туристичні, МТВ та складні ровери.

"Україну" - чи не найвідоміший ровер із часів Радянського Союзу - випускали на Харківському велосипедному заводі. ХВЗ й зараз "не загнувся" - на ринку його представляє ЧПТФ "ЮСІ", яка має ексклюзивне право на продаж продукції цього підприємства.

ХВЗ й донині випускає славнозвісний дорожник "Україна" (28'') у варіантах із відкритою та закритою рамами, з посиленим заднім колесом, та "Спорт-шосе" (28") в комплектації Shimano.

Крім того, ХВЗ виробляє швидкісний "Едельвейс" (26'') із різними комплектами передач, із закритою рамою, в комплектації Shimano, Teenager (24'') з передачами або гальмівною втулкою та напіввідкритою рамою; підліткові Junior (20'') з гальмівною втулкою, відкритою або закритою рамою; спеціалізований велосипед для поштарів на базі дорожнього з відкритою рамою (26''); велосипеди пасажирські та вантажні "Рікша" з гальмівною втулкою.

Ціни ХВЗ теж немов із минулого. Найдорожчі велосипеди коштують 370 - 390 грн. А, наприклад, "Тінейджер" можна придбати за 350 грн, "Юніор" - за 235 грн.

Що можна знайти у Львові

Випускає велосипеди і Львівський мотозавод, але асортимент тут найменший - чотири моделі, та й то всі дорожні. Доросла "Галичина Люкс 24'" представлена моделями з чоловічою рамою та рамою "дамка", виготовленою зі сталі, гальма - гальмівна втулка. У комплект входить також багажник. Коштує такий ровер 300-350 грн. Підлітковий "Обрій Люкс 20'" відрізняється від "Галичини Люкс 24'" лише меншими розмірами.

Як розповіли "Поступу" продавці львівських веломагазинів, найпопулярнішою українською велопродукцією є дорожники: "Україна", "Галичина", ардісівські ровери, "Салют" одеської кустарної збірки. Ці моделі купують здебільшого у село, молодь же вибирає закордонні зразки...

За словами продавців, попри те, що українські виробники і позиціонують себе саме як виробники, насправді вони складають ровери китайського виробництва. Зате ціни не завжди відповідають якості. Такою, зокрема, є продукція "Ардіс" та Acros-Romet. Тому покупці швидше обирають схожі "бюджетники" італійського BENETTO, аніж "українські", які і гіршої якості, і коштують у півтора-два рази дорожче.


 
Якщо не працює посилання - сповістіть на і ми цей недолік виправимо

Категория: Полезные советы | Добавил: Администратор
Просмотров: 18670 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Посмотри и это!


Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]


Форма входу на сайт

Ми рекомендуємо

Годинник


Посещаемость

Яндекс.Метрика
CY-PR.com


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

free counters
Copyright MyCorp ©2011 - 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz